تبلیغات
اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوروبیابانک

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوروبیابانک
سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی
18 ذی الحجه سال دهم هجری ، ۲۸ صفر سال یازدهم هجری و 10 محرم سال 61 هجری ؛ سه واقعه غدیرخم ، سقیفه بنی ساعده و فاجعه كربلا را در تقویم به ثبت رساندند   به طوری كه  با همه محدودیت زمانی  شان ، تاثیری  به وسعت تاریخ بر فرایند زندگی بشر اعمال نمودند.

18 ذی الحجه (واقعه غدیر خم ) را "عید" می دانیم چون "امام" و "امت" دست در دست یكدیگر داشته و  قرار است طرحی نو درافكنند.

۲۸ صفر (واقعه سقیفه بنی ساعده) زمانی است كه در آن با طراحی اشراف و بزرگان ، پیوند "امت" با" امام" گسسته شد و تاریخ دردناك هبوط آدمیت ، نقطه عطفی جدید را تجربه نمود. فاجعه سقیفه در آنجاست كه "امت " بی "امام" مانده تا تاریخ با امتی بی امام رقم  خورد.

10 محرم اما زمانی برای "فاجعه بزرگ" است.در صحرای كربلا این بار نه "امت" با " "امام" است ؛ مانند غدیر ، و نه "امت" بدون "امام" مانده است ؛ مانند سقیفه ، این بار این "امام" است كه بدون "امت" مانده و ندای "هل من ناصر ینصرنی" سر میدهد ، اما به دلیل غفلت و بی بصیرتی امت ، فاجعه عظیم قتل حجت خدا رقم می خورد. فاجعه كربلا محصول بذر شومی بود كه در سقیفه بنی ساعده كاشته شد و میوه مسموم آن به وسیله دشمنان "انسان" در صحرای كربلا چیده شد چون "سقیفه" جریانی همیشگی است که در برابر هر نهضت توحیدی قرار می گیرد تا رهبری نهضت را از مسیر اصلی خود خارج ساخته و به مسیر انحرافی منافع اصحاب سقیفه منحرف سازد.

پس از حدود 1338 سال از فترت در پیوند امت و امام ، 12 فروردین 1358 به عنوان فصلی نوین در این رابطه الهی و انسانی در تاریخ حیات فطری بشر ظهور نمود.

12 فروردین 1358 هجری شمسی تكرار غدیر خم در روزهای پایانی قرن سیزدهم هجری بود*.اكسیر پیوند امت با نایب امام معصوم، طومار "دشمنان انسان" را در هم پیچید و ورقی تازه را در تاریخ قلم زد.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهضتی از جنس نهضت پیامبران ،با رهبری امام خمینی(ره) در 12 فروردین 1358 به ثمر رسید و منافع نامشروع طالبان زر و زور و تزویر را قطع کرد. دشمنان "انسان" در یافتند كه برای  شكست انقلاب  باید سقیفه ای نوین و كربلایی دیگر را بازتولید نمایند.حضرت امام خمینی (ره):

صبح گاه 12 فروردین که روز نخستین حکومت الله است از بزرگ ترین اعیاد ملی و مذهبی ماست و ملت ما باید این روز بزرگ را عید بگیرند و زنده نگه دارند روزی که کنگره های قصر 2500 ساله حکومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه ی شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین جانشین آن گردید. 
من به دنیا اعلام می کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندومی سابقه ندارد که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق ها هجوم آورده و رأی مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه به زباله دان تاریخ دفن کنند.

حضرت امام خامنه ای (حفظه الله)

«جمهوری اسلامی از لحاظ معنای تحت اللفظی بر دو پایه استوار است: یكی جمهور مردم؛ یعنی آحاد مردم و جمعیت كشور؛ اینها هستند كه امر اداره كشور و تشكیلات دولتی و مدیریتی كشور را تعیین می كنند؛ و دیگری اسلامی؛ یعنی این حركت مردم، بر پایه تفكر اسلام و شریعت اسلام است».
«آنچه ملت ما می داند و باید به درستی روی آن پافشاری كند كه بحمدالله تاكنون پافشاری كرده، این است كه نجات این كشور و رسیدن آن به نقطه ای كه شایسته این ملت است، فقط در سایه اسلام و جمهوری و نظام اسلامی امكان پذیر است و بس».
هنوز هم با وجود همه مشکلات ، سختی ها ، تحریم ها و تهدیدها جواب ما همان 

آری

هست و خواهد بود .[ دوشنبه 11 فروردین 1393 ] [ 10:06 ق.ظ ] [ اخوک الصغیر //مسئول اداره تبلیغات اسلامی// ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


پیامهای فرهنگی و اطلاع رسانی تبلیغی شهرستان خوروبیابانک

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب